Tootegrupid

Uus Lowrance Hook2 seeria tulekul

23.11.2017
Uus Lowrance Hook2 seeria tulekul

 

Lowrance HOOK kajaloodide seeria on tuttav tuhandetele Eesti kalameestele. See lihtsasti kasutatav, hea funktsionaalsuse ja soodsa hinnaga kajaloodide perekond on ilmselt meil suviti kindlalt populaarseim.

Nüüd otsustas tootjafirma Navico selle järgmise, veelgi võimalusterohkema põlvkonna vastu välja vahetada ja plaanide kohaselt jõuab juba 2017.a. detsembris Eestisse uus ja täiustatud tooteseeria HOOK².

 

Oluliselt suurendatud kasutusmugavus.

Lowrance HOOK² seeria uued kajaloodid eristuvad senistest Hook-seeria kajaloodidest oma veelgi suurendatud kasutusmugavuse poolest. Sõltumata HOOK² mudelist tunneb kajalood nüüd sisselülitamisel anduri tüübi ise ära. Samuti muudab kajalood ise kasutamise käigus vastavalt vajadusele automaatselt anduri seadeid, hoides pildi maksimaalselt kvaliteetse, mistõttu kaob vajadus pidevalt ise nuppe näppida. Kui Sul on aga oma nägemus ja tahad kajaloodist midagi enamat välja pigistada, siis saad selle automaatrezhiimi loomulikult ka paari nupuvajutusega välja lülitada. Sisuliselt tähendab see, et paned anduri vette, ühendad juhtmed taha ja kõik töötab automaatselt.

 

Mitmed tehnilised uuendused.

Lisatud on veel mitmeid tehnilisi uuendusi. Oluliselt (ca 2 korda võrreldes senistega) on laiendatud tavalise allavaatava 200kHz Bullet-anduri vaatenurka, mis eriti meie madalates sisevetes võimaldab vaadelda paadi all märksa suuremat ala. Koos uute kajaloodidega tuleb kasutusele tuleb 3 uut eritüübilist andurit - lihtne Bullet, mitmesageduslik Splitshot ja  võimalusterohkeim TripleShot. Viimasega on võimalik vaadata nii paadi alla kui külgedele, ja saada lisaks harjumuspärastele DownScan-piltidele ka põhjastruktuuridest mustvalge foto sarnaseid ülevaateid. Nii et juba suhteliselt lähedane Elite Ti seeriast tuttavale TotalScanile. Lihtsamaks ja mitmekesisemaks on muudetud ka andurite kinnitusvõimalusi. Lisavarustusena on tulemas ka mugavad mobiilsed paigaldusvahendid kajakkide ning täispuhutavate paatide omanikele. Samuti saab uut andurit lihtsasti kinnitada ka elektrilisele trollingumootorile.

 

Suurem ekraan soodsama hinnaga.

Väikesi 3“ ekraaniga kajaloode uues HOOK² seerias enam pole. Seevastu on odavaim 4“ kajalood nüüd hinnalt isegi soodsam, kui eelmine 3“ kajalood Hook 3x. Samuti on sellel ka nüüd eestikeelne menüü, mida Hook 3x-il polnud.  Lisaks on ka 4“ ekraaniga kajaloodid esmakordselt keeratud horisontaalsesse asendisse analoogiliselt kõigi suuremate mudelitega. Samas on väiksemad 4“ ja 5“ ekraanid kasulikud ikka siis, kui võtad kajaloodi kaasa jääle või rendipaati. Tõsisem kalamees, kel oma paat olemas, kasutab juba 7“ ja suuremat kajaloodi. Vahe on selles ka, et kui tahad ekraanilt ikka korraga mitut asja vaadata, või otsid kala külgsuunas ja paadist kaugemal, siis on ikka suuremal ekraanil tuntavad plussid. Ja HOOK² tehakse lisaks 4", 5", 7" ja 9" ka igati tegusa 12“ ekraaniga, mis samasuurte HDS Carbon ja Elite Ti puutetundlike ekraanidega võrreldes on ikka tubli tüki maad soodsama hinnaga.

 

Kuidas valida endale sobivaim?

Kuna uuendet tooteperekonnas on lausa 15 erinevat toodet, siis võib esmapilgul pildi päris kirjuks visata, ja erisustest on raske aru saada. Sestap panime kokku 3 lihtsat ja loogilist küsimust, millele HOOK² kajaloodi valides tuleb enda jaoks vastata:

 1. Kas ma tahan, et mu kajaloodis oleks a) sügavuskaartidega GPS, b) ilma sügavuskaartideta GPS või c) GPS pole üldse vajalik?

Sest uues HOOK² seerias on kajaloode nii päris ilma GPS-ta, siis GPS-ga, mis võimaldab jälgida nii oma teekonda, kiirust kui salvestada vajalikke punkte, ja lõpuks GPS-i ja kaardipesaga, mis võimaldavad lisaks kõigele eelnevale juurde osta ja kasutada ka veekogude sügavuskaarte. Mida parem funktsionaalsus, seda kõrgem hind. Täitsa ilma GPS-ta tehakse vaid kõige odavamat 4“ mudelit. Samas merekaardivõimalusega GPS on lisatud alles 5“ mudelitest. Ja sinna vahepeale jääb selline lihtne GPS-variant, mis küll kaarti ei näita, aga oma liikumistrajektoori saad sellega jälgida ja olulisi punkte ka salvestada.

 2. Kas ma tahan, et mu kajalood näitaks ainult: a)paadi all olevat sügavust ja kalu (Bullet-andur), b) paadi all olevat sügavust, põhjastruktuure ja kalu (SplitShot), või c) paadi all ja külgedel olevaid sügavusi, põhjastruktuure ja kalu (TripleShot)?

Uues HOOK² seeria kajaloodidel on kasutusel 3 eri tüüpi andurit:

1) allavaatav, lihtsam nn Bullet-tüüpi 200kHz sageduse ja laiendatud vaatenurgaga, mis näitab hästi kalu ja põhjakontuuri paadi all,

2) allavaatav mitmesageduslik nn SplitShot andur sagedustega 200kHz + 440/800 kHz, mis näitab lisaks kaladele ja põhjakontuurile ka foto-stiilis põhjastruktuure paadi all,

3) alla ja külgedele vaatav nn TripleShot andur sagedustega 200kHz/High Chirp + 440/800, mis näitab nii kalu, põhjakontuuri kui ka foto-stiilis põhjastruktuure paadi all ja külgedel.

Jällegi on võimalusterohkem variant ka kõrgema hinnaga.

 3. Kui suure ekraaniga seadme jaoks mul raha jätkub?

Suurem ekraan võib tunduda üksnes edevuse tagaajamisena, kuid tegelikult pole seda. Kui soovitakse näha kalu mitte ainult paadi all, vaid ka sellest eemal, siis sõltub ekraani suurusest (lahutusvõimest), kui kaugelt on võimalik kalu näha. Väiksema ekraaniga pole eriti palju kasu väga kaugele külgedele vaatavatest seadmetest, sest kui kala suurus jääb vastaval pildil väiksemaks kui üks piksel, siis seda lihtsalt vastaval ekraanil ei kuvata. Seega saab suurema ekraaniga samade andurite korral kala lihtsalt kaugemalt üles leida. Lisaks veel loomulikult võimalus ka ekraani mitmeks jagades suuremaid ja ülevaatlikumaid pilte jälgida. Samuti on suurema ekraaniga parem ülevaade nii kehvade ilmastikutingimuste kui muutliku valguse puhul. Kuldreegel võiks olla, et ostad ühe astme võrra suurema ekraani, kui tubastes tingimustes ja laua või leti taga piisavaks pidasid. Kalaretke praktikas on aeg-ajalt juhtunud, et klient kahetseb peale seadme mõningast kasutamist, et hoolimata meie soovitusest endale kohe suurema ekraaniga seadet ei soetanud. Vastupidist pole aga veel kordagi ette tulnud.

 

Missugused need HOOK² komplektid siis on, ja kui palju maksavad?

Kuna uusi tooteid on tervelt 12 erinevat, siis lihtsam on nende funktsioonidest ja hindadest ülevaadet saada järgnevast tabelist:

Seadme nimi Hook2-4x Hook2-4x GPS Hook2-5x HDI Hook2-5 HDI Hook2-5 TS  Hook2-7x HDI  Hook2-7x TS  Hook2-7 HDI  Hook2-7 TS  Hook2-9 HDI Hook2-9 TS  Hook2-12 TS
Ekraani suurus tollides 4" 4" 5" 5" 5" 7" 7" 7" 7" 9" 9" 12"
GPSi olemasolu Ei GPS GPS kaardiga GPS kaardiga GPS GPS GPS kaardiga GPS kaardiga GPS kaardiga GPS kaardiga GPS kaardiga GPS
Anduri tüüp Bullet Bullet SplitShot SplitShot TripleShot SplitShot TripleShot SplitShot TripleShot SplitShot TripleShot TripleShot
Anduri vaatepiirkond Alla Alla Alla Alla Alla ja külgedele Alla Alla ja külgedele Alla Alla ja külgedele Alla Alla ja külgedele Alla ja külgedele
Andur näitab Põhi ja kalad Põhi ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad Põhi, struktuur ja kalad
Orienteeruv hind poodides 130,80 154,80 334,80 478,80 778,80 582,00 682,00 838,80 958,80 934,80 1 198,80 1 798,80
© Kalaretk.ee 2017

Lisaks tabelis toodutele tuleb HOOK² kajaloodide baasil turule ka 3 erinevat kaasaskantavat All Seasons/Ice Machine toodet, mis on komplekteeritud seljakoti, laadija, 12V aku, ekraanikinnitusaluse ja jääpüügianduriga. Neid on mugav nii suvel kui talvel endaga kaasa võtta, olgu siis ajutisse rendipaati või jääpüügikelgule. Aga sellest räägime pikemalt juba edaspidi.

Kuna tootja on lubanud, et uus seeria jõuab Eestisse detsembris, st jõulude paiku, siis on täiesti mõistlik meie lühikeste talvede kontekstis juba järgmisele avaveehooajale mõtlema hakata. Eelmistel aastatel on jõgedelt jää kadunud juba veebruari lõpus-märtsi algul. Kui Sul tekkis huvi, ja tahad olla Eestis üks esimesi, kes HOOK² toodete võimalustest kasu saab, siis kirjuta meile ja teeme Sulle soodsa pakkumise. Kalaretke kodulehel on ka kõik need tooted juba leitavad.