Tootegrupid

Hook Reveal - Lowrance uus tooteseeria

08.01.2020
Hook Reveal - Lowrance uus tooteseeria

Kaubandusdzhunglis tegutsev tarbija teab, et kui miski toote hind väga kolinal alla lastakse, siis on see tavaliselt laojääkide lõpumüük. Ja kohe-kohe tuleb selle asemel uus ja parem põlvkond. Nii läks ka Lowrance Hook2 kajaloodidega. Järsk allahindlus, mitu sügistalvist sooduskampaaniat järjest - ja järele ongi jäänud vaid kõige ebapopulaarsem mudelivalik, millest kalastajad kipuvad üldjuhul mööda vaatama. Sest see asendub juba veebruaris täiesti uue Hook Reveal tooteseeriaga. Mis on päris pikk samm edasi. Aga vaatame lähemalt!

Hook Reveal on Lowrance uhiuus soodsaima hinnaga kajaloodide seeria, mis vahetab välja senise Hook2 põlvkonna. Nagu varasemategi Hookide puhul, on ka Hook Reveali näol tegemist Lowrance nuppudega juhitavate kajaloodidega (kallimad Elite Ti2 ja HDS Live seeriad on puutetundliku ekraaniga). Eelmiste Hook-seeriate traditsioone jätkates on tegemist väga lihtsasti kasutatava ja automaatselt seadistuvate kajaloodidega. Samas on uutesse Hookidesse lisatud mitmeid vägagi vajalikke uusi funktsioone, mida siiani võis näha vaid eksklusiivsemate ja märksa kallimate seadmete koosseisus.

Uue seeria suuremad lisavõimalused on:

  1. Kõik Hook Reveal seeria kajaloodid sisaldavad nüüd „baasvarustuses“ GPS-i ja microSD kaardipesa ning nendes saab kasutada erinevaid sügavuskaarte.

  2. Hook Reveal kajaloodidega võimalik nüüd ka ise veekogusid kaardistada, mida varasemate mudelitega teha polnud võimalik.

  3. Lisatud on Fish Reveal tarkvara (loe sellest meie varasemast blogipostitusest), mida võiks tõlkida kui „kalatuvastust“, mis aitab ka struktuurivaates kalu põhjastruktuuridest paremini eristada, kuna võimaldab DownScan struktuurivaates näidata kalu erineva värviga.

Tore, et need kalamehele vägagi vajalikud funktsioonid/tehnoloogiad on nüüd kättesaadavad ka Lowrance kõige soodsama seeria kajaloodidel, muutes need põhikonkurent Humminbirdi analoogsest Helixi seeriast märksa võimekamaks. Eks näis, millega Humminbird vastab.

GPS-de ja kaardipesade lisandumisega kõigile mudelitele jäi uues seerias kajaloode märksa vähemaks. Veelgi lühendas seda tooterivi ka loobumine senistest üsna ebapopulaarsetest 4“ ja 12“ ekraanisuurustega mudelitest. Hook2 seeria väikseimad 4“ ekraaniga seadmed on küll veel saadaval, aga nende hinnavõit märksa võimekamate 5-tolliste seadmete kõrval muutub üha väiksemaks. 12“ ekraaniga Hook2 Tripleshot mudeli hind oli liiga kõrge - pigem valisid kliendid selle asemel juba märksa suuremate võimalustega, parema anduriga ja soodsama Lowrance Elite-9 Ti2.

 

Uude Hook Reveal seeriasse jäigi niisiis alles vaid 3 populaarsemat ekraanimõõtu: 5“, 7“ ja 9“. Kui neile lisada erinevad andurivariandid, siis saame 7 suvist ja 2 talvist mudelit. Lisaks varasemast juba tuttavatele Splitshot ja Tripleshot anduritele on nüüd võimalus osta Hook Reveal ka 50/200 kHz allavaatava anduriga (kõigi 3 ekraanisuurusega), mis on ka varem Lowrance tootevalikus olnud. See on kallim kui tavaline Splitshot ja võimaldab leida kalu märksa sügavamal kui 100m, aga vaevalt see meie madalates vetes mingit lisaefekti annab. Hook2-st tuttava Splitshot-anduriga komplekte pakutakse vaid 5 ja 7-tolliste ekraanidega, Tripleshot-anduriga komplekte 7- ja 9-tollistega. 

Ja needsamad 5“ ja 7“ Reveal Splitshot-id on siis vähemalt hinnakirjas ka talviste Ice Machine komplektidena olemas, kus lisaks kajaloodiekraanile ja taliandurile on komplektis mugav veekindla põhjaga kott koos kajaloodialuse, aku, laadija, ujuki ja paari väikese landikarbiga. Hook2 seeria 5“ kajaloodiga jääpüügikomplekt praktikas kunagi müügile ei jõudnudki, loodetavasti läheb uute komplektidega ses osas paremini.

Väärib veel märkimist, et Hook Reveal seeria kajaloodide andurite ja voolujuhtmete pistikud on täpselt samasugused nagu Hook2 seerial – seega sobivad kõik andurid, juhtmed ja adapterid, mis teil juba olemas, ka selle seeria toodetele. Hook Reveal kajaloodidel pole komplektis ekraanikaitseid, aga neid on võimalik lisavarustusena juurde osta. Hook Reveal kajaloodid on mõeldud paigaldamiseks eelkõige jalale (mis on komplektis), kuid neid saab paigaldada ka süvistatuna, kui vastav komplekt lisavarustusena juurde osta.

Lisame alltoodud tabelisse ka vastavate toodete tavahinnad:

NIMETUS TAVAHIND
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 5 50/200 HDI 395
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 5 Splitshot 366
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 7 50/200 HDI 525
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 7 Splitshot 495
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 7 Tripleshot 595
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 9 50/200 HDI 674
Kajalood LOWRANCE Hook Reveal 9 Tripleshot 743
Jääpüügikomplekt LOWRANCE Hook Reveal 5 Splitshot Ice Machine 554
Jääpüügikomplekt LOWRANCE Hook Reveal 7 Splitshot Ice Machine 1008

 

Loomulikult tasub meie käest alati konkreetset pakkumist küsida täpselt sellisele komplektile, mida Teil vaja on. Ja vajadusel kinnitame kajaloodi ja anduri Tartus Teie paadi külge ka.

 

Kohtumiseni Kalaretkes!