Tootegrupid

Elektriankrud Strongerilt

19.12.2019
Elektriankrud Strongerilt

Iga kalamees teab, kui tüütu on püügikohti vahetades ankrut pidevalt sisse-välja vedida. Eriti häiriv on see külma ilma ja veega, kui märg ankrunöör käed või kindad regulaarselt märjaks teeb. Abivahendeid selle vastu on muidugi mitmeid – võib palgata mõne pagulase või tulevase peaministri enda eest ankrut hiivama, osta kummeeritud kindad või paigaldada paadile vastava seadme.

Parim seade on muidugi GPS-funktsiooniga vöörimootor, mis on suuteline paati etteantud punktis hoidma ilma põhjast tuge otsimata. Sellise mootoriga on ka asukohavahetus väga lihtne ja kiire – piisab vaid mõnest nupuvajutusest.

Teine, Ameerikamaa ahvenapüüdjate hulgas väga populaarne variant väiksemates sügavustes (kuni 4 m) on hüdrauliliste vai-ankrute kasutamine – paadi ahtris on kummalgi pool mootorit teleskoopiline toru, mis nupuvajutuse peale surutakse pehmesse põhja ja selle tulemusena on paat korraga kahest punktist jäigalt ankurdatud. Selliseid Talon´i nimelisi vai-ankruid toodab näiteks Minn Kota, aga sügavamale kui 4m need ei ulata ja kivises kohas võib ankurdumisega probleeme tekkida.

Mõlema eeltoodud variandi peamiseks miinuseks on mitmete nullidega hind – sõltuvalt paadi suurusest ja soetaja soovidest lähevad sellised lahendused maksma vahemikus 1600.- … 4000.- EUR.

Kui Sina sellist summat panustada ei taha, siis soovitame kasutada oma paadis Strongeri Steel Hands elektrilist ankrusüsteemi, mille komplekti eelarve jääb alla 500.- EUR.

Olemuselt on see töökindel lukustussüsteemiga ankruvints, kus ankrunöör keritakse elektrimootori abil pöörlevale poolile, kuni ankur fikseerub juhtrullikutel. Strongerit võib talle vajaliku 12V-ga toita kasvõi käivitusakult, kuna see mootor ei tarbi palju voolu ja töötab sõltuvalt sügavusest korraga vaid 10-20 sekundit.  

Strongereid on mitme erineva suuruse ja võimsusega, aga populaarsemaiks on osutunud uusimad SH 35 PRO (tumeda kattega, sobib magevette) ja roostevabast terasest detailidega SH 35 S (valge kattega, mõeldud merevette).

Lisaks elektrilistele on olemas ka soodsa hinnaga käsivints Stronger Steel Hands SH 10, mis on meie naabermaades väiksematel paatidel väga populaarne – on ju mugav, kui ankru saab üles kerida kuivade kätega, see ei vedele paadipõhjas jalge all ja üheainsa hoovavajutusega sukeldub taas kuulekalt paati paigal hoidma.

Elektriliste Strongerite standardkomplektis on seade, voolujuhe, relss koos juhtrullikutega, 40m 360kg katkemistugevusega ankrunööri ja korpusel asuv lüliti. Lisaks tuleks osta oma paadi kaalule vastav 5.0 - 9.8 kg ankur, mis erineb tavalisest käppankrust väiksemate mõõtmete ja parema pidavuse poolest (eriti pehmel põhjal).

Lisavarustusena saab juurde soetada pika juhtmega (konsooli paigaldatava) lülitusnupu või juhtmeteta Bluetooth juhtpuldi. Olemas on ka spetsiaalne vöörikinnitus PVC-paatidele Strongerite kasutamiseks.

Strongereid saab osale paatidele paigaldada ka sisemiselt, näiteks sobivasse vööripanipaika.

Kalaretk on Strongeri ankruseadmeid paigaldanud nii uuematele kui vanematele, nii plastikutele kui alumiiniumpaatidele, nii peamise ankruseadmena kui tagavaravariandina lisaks vöörimootorile. Kõik Eestisse müüdud Strongeri seadmed on näidanud end igati töökindlatena ja kasutajad on nendega väga rahul. Tootja annab neile 2-aastase garantii.

Erinevad Strongeri seadmed on pidevalt väljas ja saadaval Kalaretke kaupluses Tartus, Turu 47/2. Tule vaata ja katsu oma kätega. Kui Sul endal paigalduseks aega või kohta pole, siis paneme selle Su paadi külge ka.