Tootegrupid

Deeper CHIRP+ - elagu kuningas!

09.06.2019
Deeper CHIRP+  -  elagu kuningas!

Sel ajal, kui eestlased 1.juunil süütasid juubelilaulupeo tuld, silitasid lastel kampaania korras päid ja avasid Pärnus ametlikult rannahooaega, tõid leedukad salamisi turule tuliuue Deeperi CHIRP+ kajaloodi. Mitte et need eelmised oleks kuidagi kehvad, aga uus sai lihtsalt veelgi võimekam.

Oma pallisarnase kujuga eelkäijate traditsioone jätkates on uus kajalood lausa nii tubli tegija, et astub kohati kandadele ka lihtsamatele paadikajaloodidele. Sest Chirp-tehnoloogiat polnud maailmas siiani küll ühessegi tavalisse taskusse mahtuvasse kajaloodi sisse pressitud. Aga nüüd on.

 

Miks see Chirp hea on?

Kui tavapärane ühesageduslik kajalood saadab välja kindla sagedusega helilaineid ja püüab nende peegeldusi, tehes selle kohta järeldusi allolevate objektide kauguse, suuruse ja kuju kohta, siis Chirp suudab väljasaadetavaid sagedusi varieerida, ja saab seetõttu nendesamade veealuste objektide kohta hoopis täpsemat teavet. Kalamees näeb seetõttu ekraanil palju täpsemat kujutist ja suudab palju paremini mõista, kus on kalad, kus kivid ja kus taimestik.

Aga nii ongi, et Deeper CHIRP+ on maailma esimene heidetav, GPS-ga ja WiFi-ga varustatud kalaleidja, mis kasutab CHIRP tehnoloogiat.  Tegelikult on see suuteline kasutama kolme erinevat baassagedust erinevate vaatenurkadega – kitsas CHIRP 675 kHz (vaatenurk 7°), keskmine CHIRP 290 kHz (vaatenurk 16°), lai CHIRP 100 kHz (vaatenurk 47°). Vastavalt vajadusele saad kasutada laiemat otsingunurka ja kitsamat, detailse eraldusvõimega (isegi 1 cm objektid!) koonust, määramaks kiiresti püütavate kalaliikide asukohti, tähistamaks röövkalu, leidmaks  kalaparvi ja püüdmaks vajadusel ka suurtes sügavustes. Ükskõik kas püüad suvel või talvel ja paadist, kaldalt või jäält.

 

Uues seadmes on muudki tähelepanuväärset

Lisaks uuemale CHIRP kajalooditehnoloogiale on täiustatud ka Wifi antenni (stabiilsem ühendus ka 100m kauguselt), lisatud akude kiirlaadimine (45 minutiga 80% akut, 75 minutiga 100% akut) ja täiustatud sisemise GPS-i tehnoloogiaid. Aku kestab endiselt väljalülitatud GPS-ga ca 6 tundi ja sisselülitatud GPS-ga ca 4.5 tundi.

Ja selle kõige juures on suudetud seadme kaalu veel kergemaks muuta – uus Deeper CHIRP+ kaalub ainult 90g ja lendab seetõttu veelgi paremini. Kui palju Sinu nutitelefon kaalub, seda pead juba ise teadma. Ja seda pole Deeperile vaja järele visata.

Tootja on oma toote hääduses sedavõrd kindel, et on seda käinud veepeal võrdlemas hoopis teise kaalu- ja hinnakategooriasse kuuluva HumminBird Solix-15 MSI+ kajaloodiga. Ja kui vaadata mõlema seadme Chirp-sonari pakutavaid vaateid (Deeper vasakul pool, Solix parempoolne alumine/ülemine), siis ei jää Deeper küll millegipoolest alla.

 

Loomulikult on Solixil peal veel külgedele ja alla vaatav stuktuurskänn, merekaardid (Deeperil Lakebook) ja hulga muid lippe ja vilesid, aga see seade maksab ka ca 4200.- EUR, samal ajal kui Deeperi saab kätte ca 319.- EUR-ga…

Ma ei tea miks, aga tootja on selle uue Deeper CHIRP+ kajaloodi kaitsevärvi roheliseks värvinud. Tehti ka väike piiratud Deeper CHIRP+ eripartii, mis mingil põhjusel värviti valgeks, aga need müüdi paari päevaga üle maailma läbi. Ilmselt on siis tootja loogika selles, et rohelist seadet oleks kergem ära kaotada suvel, ja valget talvel :)? Mulle tundub, et miskit teist värvi nööri otsast lahti pääsenud seadet oleks kaldaroost kergem leida kui rohelist. Aga selle mure maandamiseks võib muidugi selle erk-oranzhi ööpüügikatte alati juurde soetada.

Nii et seni võimsalt parimate näitajatega taskukajalood on teie kõigi haardeulatuses olemas – küsige hästivarustatud e-poodidest.

Ja üks kasulik nipp veel – et Sa ei saaks viriseda selle üle, et Deeperi aku ei pea kogu kalastuspäeva (või ööd) vastu, ja et Su seade kipub pimedas kaldarohus või paadi varustuskastis ära kaduma, siis on Deeperil sellest suvest olemas sihuke toode nagu Deeper Power Lantern, mis on kämpingulamp ja akupank ühes isikus. Selle 7000mAh aku aitab sul kasvõi kaks ööd-päeva järjest laadida oma Deeperit ja nutitelefoni ning muuta vajadusel ka meie valgeid öid veelgi valgemaks.

 

Ära siis kaua mõtle – puhkus ja suve ilusaim kalastusaeg on kohe käes!