Lowrance Eagle kajaloodid vahetasid välja Reveali seeria

27.05.2024
Lowrance Eagle kajaloodid vahetasid välja Reveali seeria

Lowrance Eagle on Lowrance uus kajaloodiseeria, mis vahetas välja senised Lowrance Hook Reveali kajaloodid. Eagle nimetus/kaubamärk on Lowrance tootjal ka paarkümmend aastat tagasi kajaloodidel kasutusel olnud, mõningaid vanemaid Eagle-nimelisi seadmeid liigub vanemate paatide küljes siiani. Nüüd siis uusimad mudelid taas Eagle nimetusega.

Uusi Eagleid toodetakse neljas suuruses – Eagle 4x, Eagle 5, Eagle 7 ja Eagle 9. Nimes sisalduv number tähendab ekraani diagonaali tollides nagu kajaloodide maailmas tavaks on. Analoogselt varasematele seadmetele toodetakse Eagle 4 ja Eagle 5 vaid Bullet- ja Splitshot-tüüpi (paadi alla vaatavate) anduritega, Eagle 7 nii allavaatava Splitshot kui alla ja külgedele vaatava Tripleshot anduriga ja Eagle 9 siis juba ainult Tripleshot anduriga.

Uued Eagled on oma kandilisema disainiga välimuselt üsna sarnased Elite FS ja HDS Pro seadmetele. Revealidega võrreldes on see tooteseeria oma näitajatelt ka tublisti edasi arenenud. Uus Eagle on Revealiga võrreldes märgatavalt kvaliteetsema ekraaniga – erksus ja loetavus päikese käes (ka polaroidprillidega) on Revealist märgatavalt parem. Samuti on Eagle 9 ekraani resolutsiooniks lausa 1024x600 pixelit, mis on parem nii Reveal 9 kui isegi kallima hinnaklassi Elite 9 FS ekraanide 800x480 resolutsioonidest. Muide, mõtlesin artiklit alustades, et miks just see 9-tolline ekraan on sellise resolutsiooniga tehtud, ja vastus ei lasknud end kaua oodata. Sama ekraani baasil on tehtud Lowrance uus Eagle Eye (nn Kotkasilm) väga soodne Live-anduri komplekt, millest räägime täpsemalt juba eraldi artiklis. Kui lisada siia juurde, et spetsiaalselt Eagle jaoks on loodud ka täiustatud Tripleshot HD ja Splitshot HD andurid, siis näeb ka nende suhteliselt soodsa hinnaklassi kajaloodidega ikka väga korralikku pilti.

Eagle 5 ja 7 ekraani resolutsioon on sama mis eelkäijatel – 800x480 pixelit.

 

Sisseehitatud GPS ja kaardipesa võimaldavad kasutada kuni 32Gb kaardile salvestatud Alter4/Lowrance, C-mapi või Navionicsi sügavuskaarte. Eagle 4x GPS-i ei sisalda, st sellel on vaid kajaloodi võimekus, kui kellelgi sellist seadet vaja peaks olema.

Eagle kajaloodid on oma eelkäijatest ca 10% kergemad (Eagle 9 ekraan kaalub 0.9kg, Eagle 7 vaid 0.67kg), aga tarbivad rohkem energiat – tootja soovitab kasutada juhtmepesas 5A kaitset nagu HDS Pro kajaloodidel. Seega vajab Eagle ka eraldi aku kasutamisel suuremat akut kui samasuure ekraaniga Reveal või Elite FS.

Eagle seadmetel on juhtmepistikutele lisatud täiendavad pööratavad fiksaatorid, mis aitavad vältida juhtmete ebaõiget kinnitamist.

Eagle ekraan ei ole puutetundlik ja seade on nuppudest juhitav. Menüüdes liikumine, positsioneerimine jms tegevused on Eagle kajaloodidega meeldivalt kiired, eristudes sellega märgatavalt Reveali seadmetest.

Eagle on disainitud kalapüügiks ja sisaldab varasematest seadmetest tuttavat FishReveal võimekust (Downscan vaates), samuti on olemas klassikaline sonarivaade ja Tripleshot anduritel ka Sidescan külgedele vaatamine. Eagle seadistab end automaatselt optimaalsetele parameetritele ja on seetõttu lihtne kasutada ka neil, kes nutimaailmas end väga koduselt ei tunne. Sarnaselt varasematele soodsama hinnaga kajaloodidele saab Eaglega kasutada vaid komplektis kaasas olevaid või taliandureid. Eaglet ei saa ühendada NMEA2000 võrku ega juhtida sellega vöörimootorit või mõnd muud seadet – kui vajad sellist võimekust, siis pead vaatama Elite FS või HDS Pro seadmete poole. Oluline on märkida, et erinevalt varasemast saab Eagle ekraane osta ka ilma andurita, kui soovid neid lihtsalt navigeerimiseks kasutada.

Kokkuvõttes on Lowrance toonud taas turule ühe väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega seadme, mis sobib oma hea kvaliteedi ja kasutuslihtsusega suurepäraselt ka neile, kel kajaloodi kasutuskogemust seni pole. Paatidesse julgeks soovitada Eagle 9 Tripleshot seadet, tänu tema suurele ja hea lahutusvõimega ekraanile. Loomulikult on ka Eagle 7 selleks igati sobiv. Kes talipüüki teeb, siis selleks sobivad suurepäraselt nii Eagle 5 kui Eagle 7 tänu oma kompaktsetele mõõtmetele.

Eestist ostetud seadmetel on vastavalt soovile peal kas Eesti või Vene keel, Soomest ja Rootsist ostetud seadmetel ei Eesti ega Vene keelt peal ei ole ja lisada neid ei saa.