Tootegrupid

Kuidas me PVC-paadile GPS vöörimootori paigaldasime

06.12.2019
Kuidas me PVC-paadile GPS vöörimootori paigaldasime

Et kõik ausalt ära rääkida nagu oli, peame alustama sellest, kui meile helistas Tallinna mees Aleksei. Olime temaga käinud suvel paaril korral Emajõel koha püüdmas. Ja nüüd oli tal kindel plaan ka enda paadile MotorGuide GPS-ga Xi3 vöörimootor paigaldada. Ainus "aga" oli see, et Aleksei paat on täispuhutav 4m PVC paat Dulkan. 

Kuigi oleme viimastel aastatel paigaldanud pea kõiki MotorGuide ja MinnKota vöörimootoreid suurele hulgale väga erineva suurusega plastik- ja alumiiniumpaatidele, siis PVC paadiga tuli tegemist esmakordselt.

Õnneks olime selle võimalusega igaks juhuks varemgi arvestanud ja pannud silma peale vööriplatvormidele, mida saaks PVC paadi vööri külge piisavalt tugevasti kinnitada. Jõudsime Alekseiga nii mootori, aku kui muu lisavarustuse osas kiiresti kokkuleppele ja paari päevaga oli kõik vajalik meie töökojas olemas. Kuna vööriplatvorm oli vaja paadi külge liimida ja kvaliteetse tulemuse saamiseks on liimi kuivamisaeg 72 tundi, siis tõi Aleksei paadi nädalaks meie uude töökotta Tartus Turu 47/2.

Kasutasime vööriplatvormi kinnitamiseks kahekomponendilist professionaalseteks PVC-töödeks mõeldud liimi ja muid tootja soovitatud vahendeid nii pinna ettevalmistuseks, liimi aktiveerimiseks kui lõppviimistluseks. Tulemus sai üllatavalt tugev juba kokku vajutades ja lisaks kasutasime suure raskusega vajutust kogu kuivamise ajal. Platvormile kinnitasime MotorGuide alumiiniumist kiirkinnitusplaadi, et soovi korral saaks mootori transpordi ajaks kiiresti ja mugavalt maha võtta.

Mootori toiteallikana paigaldasime ahtrisse akukastiga Intacti 12V 100Ah AGM aku koos veekindla automaatkaitsmega. Toitejuhtmete lahtiühendamiseks lisasime juhtmepealsed pistikud. 

Tulemus sai väga hea. Aleksei sai paadi kätte ja sõitis seda kohe Emajõele praktikas proovima. Õhtul helistas meile ja ütles, et kõik toimis suurepäraselt ja kogu lahendus meeldis talle väga.

Hea lugeja, kui oled PVC paadi omanik ja oled samuti mõelnud GPS-ga vöörimootori kasutamisest, siis nüüd tead, et saame selle ka Sinu PVC paadile üsna lihtsalt ja mõistliku hinnaga ära teha. Tasub küsida meilt pakkumist. Nii mootorite kui paigalduse hinnad on talvel soodsamad ja järjekorrad ka lühemad kui kevadel või suvel.