Tootegrupid

MIDA KALAMEHELE KINKIDA?

10.12.2019
MIDA KALAMEHELE KINKIDA?

Vähemalt paar korda aastas puutuvad ka kalastajate lähedased, sugulased ja sõbrad kokku küsimusega, mida oma kalastusfännist tähtpäevalisele taaskord kinkida. Ega olukord suurt ei erine, kas tegemist on sünnipäeva, jõulude, koolilõpu või mõne muu kinkivääriva tähtpäevaga.

Raha või kalastuspoe kinkekaart (sisuliselt ka ju vihjega raha) näitab tegelikult, et kinkija ei viitsinud kingituse valikusse suuremat süveneda. Hea mõttena tunduv romantiline spaa-pakett nädalavahetuseks (abikaasa/elukaaslase puhul ikka) võib kalavetele/järvejääle ihkava kalahullu jaoks olla pigem isegi nagu tingimisi vanglakaristus.

Kui kinkija ise just kõva kalamees pole, siis ei tasu minna kalastuspoodi lante ja rulle kokku ostma – võite kulutada raha täiesti mittevajalikule ja tarbetule asjale, mis jääb aastateks riiulisse tolmama. Mõnede kalastuspoodide müüjad kipuvad klientide võhiklikkust vahel ka ära kasutama ja soovitavad just seismajäänud kaupa.

Sestap pakumegi allpool mõned head ideed, millest tõuseb rõõmu ja kasu nii kingisaajale kui ka perele ja sõpradelegi. Meie kalasõprade ja klientide hulgas on need olnud populaarsed kingitused ja ka värsked omanikud on neid kasutades väga rahule jäänud. Kui klikid sinisele pealkirjale, siis näed vastavaid tooteid.

Fish Scaler elektriline kalapuhastaja-soomusefrees.

Sobib kogenud kalastajale, kellel on tihti korralikud kalasaagid.  Kuna soomuse eemaldamine (eriti ahvenal) on tülikas, siis harilikult kalamehed sellega ei jända kas koorivad või fileerivad kalu. Samas on nahaga kalafilee märgatavalt parema maitsega. Kauplusest sellist fileed ei saa ja selle proovimiseks tulebki lihtsalt soomustest enne fileerimist lahti saada. Fish Scaler teeb korraliku töö ja hoiab tublisti aega kokku. Uskuge, nahaga praetud  ahvena- või kohafilee pakub teie perele ja sõpradele positiivseid elamusi aastateks.

Elektrilised noateritajad Work Sharp KTS ja Work Sharp Ken Onion Edition.

Igal kalamehel ja ka igas majapidamises on reeglina suur ports erinevaid nuge, mis aeg-ajalt teritamist vajavad. Ostes on enamik nuge üpris teravad, aga kasutamise käigus muutuvad kiiresti järjest nürimaks ja hambulisemaks. Erinevad ketaste ja lõiketeradega teritajad annavad reeglina vaid lühiajalise efekti, nuga läheb aja jooksul tegelikult järjest tömbimaks ja selle kasutamine pole enam nauditav töö vaid pigem mingi pusimine. Work Sharp teritajate kohta võib vabalt öelda, et need on ühed maailma parimad koduseks kasutuseks mõeldud teritajad. Mida kasutades saab isegi väikeste kogemuste ja värisevate kätega superhea tulemuse. Sisuliselt saate oma kodused noad teravuse mõttes taas täitsa uuteks muuta. Lisaks nugade teritamisele saab teritada ka kääre, ja Ken Onion Editioni teritajaga igasugu muid terariistu – kirveid, peitleid, landikonkse jms vajalikku. Peeneteralisi ja poleerimiseks mõeldud terituslinte kasutades võite läikima häilida ka oma suve jooksul tuhmunud talilandid. Kaasas on põhjalik eestikeelne jooniste ja tabelitega juhend, mis teritusprotsessile igati kaasa aitab. Meie praktilise kogemuse kohaselt on Work Sharp elektriteritaja küll üsna asendamatu tööriist kõigile, kelle majapidamises on tööriistu vähegi rohkem kui leivanuga ja paar kääre.

Kvaliteetne fileerimisnuga.

Ühel korralikul kalamehel on tavaliselt ikka rohkem kui üks fileerimisnuga. Vähemalt üks suuremate kalade jaoks, teine väiksematele. Aga kui fileerijaid on mitu, siis peaks ka nuge vastavalt rohkem olema. Fileerimisnoa oluliseks tunnuseks on pikk, painduv ja üsna kitsas kvaliteetsest terasest tera ja selline käepide, mis ka märjas või pisut limases käes libedaks ei muutu. Sest käes libisenud nuga fileerib sõrmi sama edukalt kui kalugi. Tasub tähele panna, et fileerimisnoaga üldjuhul puhastatakse ainult kala. Kui sellega köögis või garaazhis mistahes muid operatsioone tegema hakata, siis kalade fileerimisega see enam korralikult hakkama ei saa ja tahab korralikku uut teritamist.

Fileerimisnuge on ka loomulikult väga erinevaid. Paljud kvaliteetnoad ongi mõeldud eelkõige sagedaseks töötegemiseks, neil on suurepärane tera, lihtne mittelibisev ja kergesti pestav käepide ja plastikust terakaitse. Teisalt on fileerimisnuge, mille puhul pole ka silmailu ära unustatud. Need on reeglina keerukama disainiga, värvikirevamad, mõnel juhul ka nahktupega jne. Nii et kinkijatel valikut peaks jätkuma.

Väiksemat/lühema teraga fileerimisnuga võib vabalt kinkida ka teismelisele lapsele – on see ju igati kasulik oskus edaspidiseks eluks, kui ta oma isa või ema kõrvalt õpib ise omapüütud kalu puhastama.

Ja kui keegi vanarahva üteluse alusel kardab, et kingitud nuga sõpruse või suhted katki lõikab, siis küsigu lihtsalt üks kõige väiksem münt (nt 1 eurosent) kingisaajalt vastutasuks, see pidada aitama.

Vaakumpakendaja.

Üks tuttav jahimees väitis kunagi, et parim kingitus naisele sünnipäevaks on jahipüss. Sest kuna tema naisel relvaluba pole ja jahil ei käi, siis saab seda temalt iga kord ju jahile minnes laenata…

Miks mitte siis kinkida kalamehele selline töövahend, mida tema äraolekul ka teiste hobidega tegelejad kasutada saaksid.

Vaakumpakendaja aitab toitu õhuta keskkonnas paremini ja kauem säilitada. Olgu selleks siis värskelt kütitud uluki liha, lambapooliku ülejääk, Norra kalaretkelt kaasatoodud paltusekamakas, Peipsi ahvenafilee või vanaema maja tagant metsast korjatud marjad ja seened. Vaakumpakendis toit näeb ilusam välja, säilib kauem ja võtab sügavkülmikus vähem ruumi. Seadme kasutamine on imelihtne, sellega saab vabalt hakkama ka iga kooliealine laps, kui talle eelnevalt pisike 10 min praktika teha. Ja uskuge, lastele ka päris meeldib midagi sellist kasulikku ka oma kätega teha. Nii et meeldiv ja kasulik kingiidee, millest saab kasu kogu pere.  

Seikluskaamerad elamuste ja seikluste jäädvustamiseks.

Üks pilt ütlevat rohkem kui 1000 sõna. Iga sekund videot koosneb Sinu valikul kas 30-60 pildist... Nii et ära räägi, vaid näita. Kus käid ja mida korda saadad. Võib-olla siis saab ka Sinust ükskord... juutuuber :).

Sest korralik GoPro või Ekeni kaamera on see, mida saab edukalt kasutada terve pere nii suvel kui talvel. Ja ka aastate pärast saate vargsi silmanurgast pisara pühkida, kui vaatate taas, kuidas teie laps esimesi samme tegi või milliseid koerustükke neljajalgne lemmik välja mõtles. Piirideks on vaid enda fantaasia, aku kestvus ning mälukaardi maht (mida on ka lihtne siitsamast juurde soetada).  

Kompaktne kajalood nii talveks kui suveks.

Kuna inimese meeleelundid pole kohastunud sügaval vee all kalu leidma, siis on nutikad insenerid selleks välja mõelnud erinevaid seadmeid. Neid nimetatakse kajaloodideks. Kajaloodi eesmärk on näidata veekogu sügavust, põhja iseloomu ja leida veekihis kalu. Kuna enamikul inimestel on täna nagunii taskus nutitelefon, siis on väikeste nn tasku-kajaloodide tootjad peitnud kajaloodi korpusesse aku, andurid ja Wifi ühenduse, millega veepinnal ulpiv kajalood allpool toimuvast kasutaja nutitelefoniekraanile pilti kuvab. Sellised kajaloodid on kasutatavad nii suvel kui talvel, nii kaldalt, paadist kui jäält. Seega on kajaloodi omaval kalastajal hea võimalus leida veekogust kiiremini kala üles ja saada suuremaid saake. Kui püüda otse kajaloodi alt (paadist või jäält), siis näitab kajalood ka landi liikumist ja kala reaktsiooni sellele. Mis on üpriski kaasahaarav ja vaatemänguline. Võimalik, et aitab isegi mõne teismelise nutisõltlase diivaninurgast värskesse õhku - veele või jääle meelitada, kui ta näeb, et läbi telefoniekraani ka midagi reaalajas ja reaalmaailmas toimuvat on võimalik jälgida ja oma tegevusega mõjutada.

GPS metsas ja vetel liikumiseks.   

Igal korralikul loodusesõbral võiks olla taskus selline GPS-nimeline apastraat, mis aitab kiirelt ja lihtsalt soovitud punkti jõuda. Olgu siis selleks salajane ahvenaparvega jääauk, metsa äärde pargitud auto, geopeituse peidukoht või vanavanaisa talukoha vundament. Mõnikord vähendab see lihtsalt Su jala- või rattavaeva, aga teinekord võib lausa elu päästa. Taskusse mahtuvate GPS-de valik on suur, ja sõltuvalt lisavõimalustest ja ekraani suurusest varieeruvad ka hinnad. Ja kvaliteetse TOPO kaardiga leiad üles ka sellised rajad, mida muudel kaartidel ega Google Mapsis enam ammu olla ei pruugi. Ja kui Sinu peres juhtub olema mõni neljajalgne kalastus- või jahikaaslane, siis on võimalik soetada selline kombo, kus on Sinu karvasele sõbrale mõeldud GPS-ga kaelarihm ja Sulle endale GPS-ga taskuseade, mis aitab alati jälle sõbraga kokku saada.

See kõik jõuludeni soodushindadega

Kui tahad jõulude ajal vältida stressi ja mitte avastada end 20.detsembri paiku ohjeldamatult ostuorgialt, siis vali aegsasti kinkideks asju, mis on praktilised, kestavad aastaid ja toovad rõõmu ning kasu tervele perele. Oleme jõulude eel need tooted Sinu jaoks veel tubli tüki soodsamaks teinud.

Mõnusat jõuluaega Sulle ja Su perele Kalaretke poolt!