Tootegrupid

Lowrance uued HDS Live ja Elite Ti2 kajaloodid

20.11.2018
Lowrance uued HDS Live ja Elite Ti2 kajaloodid

Kaasaegne tehnoloogiline võidujooks sunnib tootjaid järjest kiiremini tooma turule uuemaid ja paremaid tooteid. Ühelt poolt lüheneb sellega järjest toodete eluiga, teisalt lisandub järjest kiiremini uusi ja põnevaid võimalusi, millest kasutajad võiksid osa saada, kui suudavad selle oma harjumustesse lülitada.

Õnneks pole kajalooditootjate arendusprotsess veel sedavõrd kiire kui mobiilitootjatel – seni kasutusel olnud Lowrance ülipopulaarne Elite Ti seeria oli müügis lausa 4 hooaega ja HDS Carbon seeria 2 hooaega. Loomulikult arenesid need seeriad ka selle protsessi jooksul pidevalt – lisandusid suuremate (12“ ja 16“) ekraanidega mudelid ja uued andurid, tehti järjepidevalt tarkvarauuendusi ja Navico ostis ära isegi C-Mapi merekaartide tootja, et saavutada täiendavaid sünergiaid.

Samas on alates 2018.a. novembrist need eelmised seeriad väärikalt pensionile saadetud ja turule on üheaegselt tulnud 2 tuliuut tippseeriat – Elite Ti asemel Elite Ti², HDS Carboni asemel aga HDS Live. Räägime siis veidi lähemalt sellest, mille poolest need uustulnukad oma eelkäijatest erinevad. 

 

Uus Elite Ti² seeria.

Kuna eelmise Elite Ti seeria 7“ ja 9“ ekraaniga kajaloodid olid Eestis mitmel aastal müüduimad, siis võib arvata, et ka uus Elite Ti² naudib samasugust populaarsust. Uues Elite Ti² seerias pole enam 5“ kajaloodi, ja seda toodetaksegi praegu 7, 9 ja 12-tolliste puutetundlike ekraanidega variantides.

   

Välimuselt uus Elite Ti² oma eelkäijast ju suuremat ei erinegi, aga seda enam on muutunud sisu.

Elite Ti² tugevuseks on jätkuv võimalus saada suurepärane fotosarnane ülevaade põhjastruktuuridest nii paadi all kui ka külgedel. Uus Active Imaging™ 3-1 andur on edasiarendus senisest populaarsest Totalscan andurist, mis annab põhjastruktuuridest veelgi detailsema ja selgema ülevaate ja võimaldab FishReveal™-tehnoloogiat kasutades senisest märksa paremini saada ülevaadet sellest, kus kalad asuvad. Sest senisel kahevärvilisel struktuur- ja downskänni pildil värvib kajalood need lihtsalt ja kontrastselt teist värvi, nagu alumisel pildil näha.

Sisseehitatud Genesis Live funktsiooniga on võimalik lihtsalt ja kiiresti luua reaalajas väga täpseid kaarte endale huvipakkuvatest veekogudest. Genesis Live võimaldab ka endale meelepäraselt reguleerida kaardi läbipaistvust, sügavusjoonte tihedust, sügavusi, värvipalette jm.

Elite Ti² saab suurepäraselt hakkama nii Wifi kui Bluetooth andmeside püstihoidmisega, mis võimaldab uuendada seadme tarkvara ja Navionicsi/C-Mapi merekaarte ja näha kajaloodi ekraanil infot Sinu mobiilile laekuvatest sõnumitest ja kõnedest.

Kui Sinu paadis on mitu Elite Ti² kajaloodi ekraani, siis suudavad nad nüüd omavahel infot (kajaloodipilte, teekonnapunkte jms) ka juhtmevabalt jagada ja sünkroniseerida, mis tähendab, et NMEA2000 juhtmevõrk pole kajaloodide ühendamiseks enam vajalik. Ja loomulikult saavad kõik uued Elite Ti² kajaloodid endiselt hakkama Sinu MotorGuide Xi3 või Xi5 trollingumootori juhtimisega.

Nagu eelpool öeldud, on Elite Ti² seerias saadaval 7“, 9“ ja 12“ mudelid nii paketina koos Active Imaging™ 3-1 anduriga kui ilma andurita. Hinnapoliitika osas väärib märkimist, et 7“ Elite Ti² (Active Imaging anduriga) saab olema poelettidel täpselt sama hinnaga, nagu oli 7“ eelmise seeria Totalscan-anduriga mudel, aga 9“ Elite Ti² on oma eelkäijast 170.- EUR kallim ja 12“ Elite Ti² omakorda eelmisest mudelist isegi 120.- EUR soodsam. Lisame siia alla ka Elite Ti² eri variantide tavahindadega tabeli. Mis ei tähenda, et neid tooteid vahel soodsamalt ei saa, kui küsida oskad. Seda enam, et kõik Elite Ti² kajaloodid on ka Eestis täna juba täitsa saadaval.

TOOTEKOOD KAJALOODI NIMETUS TAVAHIND
000-14630-001 Kajalood LOWRANCE Elite-7 Ti2 ilma andurita 898,80
000-14640-001 Kajalood LOWRANCE Elite-7 Ti2 koos Active Imaging 3-1 anduriga 1 078,80
000-14644-001 Kajalood LOWRANCE Elite-9 Ti2 ilma andurita 1 378,80
000-14650-001 Kajalood LOWRANCE Elite-9 Ti2 koos Active Imaging 3-1 anduriga 1 498,80
000-14654-001 Kajalood LOWRANCE Elite-12 Ti2 ilma andurita 2 638,80
000-14660-001 Kajalood LOWRANCE Elite-12 Ti2 koos Active Imaging 3-1 anduriga 2 758,80

 

Uus HDS Live seeria.
 

Tootja sõnul on HDS Live kui Lowrance tippmudelite näol tegemist täiesti uue taseme ja suure hüppega kajaloodide maailmas.

HDS Live keskseade on uue lamedama ja soliidsema disainiga, kiirema protsessoriga, parimate sisseehitatud navigatsioonivõimalustega ning toetab uusi innovatiivseid sonaritehnoloogiaid, mida teised kalaleidjad veel ei suuda. Selle kristallselge ja suure lahutusvõimega ekraan on hästi jälgitav isegi polaroidprillidega.

 

Võrreldes HDS Carboniga on oma HDS Live kajaloodi puhul edaspidi võimalik valida kolme, võimalustelt üsna erineva uue anduri vahel. Kõik need pole hetkel veel müügivalmis ja seetõttu on mõnede kohta info veel pisut lünklik.

  1. Uus Active Imaging™ 3-1 andur on edasiarendus senisest populaarsest Totalscan andurist, mis annab põhjastruktuuridest veelgi detailsema ülevaate ja võimaldab FishReveal™-tehnoloogiat kasutades senisest märksa paremini saada ülevaadet sellest, kus kalad asuvad. Sest senisel kahevärvilisel struktuurskänni pildil värvib kajalood need lihtsalt ja kontrastselt teist värvi, mis teeb eristamise lihtsamaks. 

  2. StructureScan® 3D with Active Imaging tugineb riistvaraliselt ilmselt senisel Structurescan 3D anduril ja 3D plokil, millele on tehtud vastav tarkvarauuendus, saavutamaks senisest veelgi paremaid tulemusi.

  3. Täiesti uus LiveSight™ andur suudab koos FishReveal tehnoloogiaga vaadata ka ettepoole ja teeb veealuse vaate veel selgemaks ja ülevaatlikumaks. See tehnoloogiate kombinatsioon võimaldab näha, kuidas kalad paiknevad erinevate põhjastruktuuride suhtes ja kuidas nad reageerivad Sinu poolt etteantud söödale. LiveSight andur annab kalastajale selge ja reaalajas ülevaate sellest, milline püügiviis ja sööt töötavad ja millised mitte. Sellest andurist ei saa veel pilte näidata, kuna see tuleb müüki kevadel ja on praegu veel varjatud paksu saladuseloori alla.

Sisseehitatud Genesis Live funktsiooniga suudab HDS Live lihtsalt ja kiiresti luua reaalajas väga täpseid (15 cm sammuga samasügavusjoontega) kaarte endale huvipakkuvatest veekogudest, mis tänu kahele kaardipesale on selle kajaloodiga eriti mugav. Genesis Live võimaldab reguleerida kaardi läbipaistvust, sügavusjoonte tihedust, sügavusi, värvipalette jm.

Analoogselt oma nooremale vennale saab ka HDS Live suurepäraselt hakkama nii Wifi kui Bluetooth andmeside püstihoidmisega, mis võimaldab otse seadmes uuendada tarkvara ja Navionicsi/C-Mapi merekaarte.  

12“ ja 16“ kajaloodidel on väiksematega võrreldes ka eriti kiire neljatuumaline protsessor, samuti võimalus jagada ekraan kuueks eri vaateks ja ekraaniservale välja toodud, kasutaja programmeeritavad otsetee nupud oma lemmikvaatesse.

Uudisena on võimalik näha kõigi HDS Live kajaloodide ekraanil infot Sinu mobiilile laekuvatest sõnumitest ja kõnedest. 12“ ja 16“ ekraaniga seadmetel on kasutusel LiveCast tehnoloogia, kus nutitelefoni ühenduse abil saad vaadata ka mõnd Sulle olulist spordivõistlust või saadet. HDMI ühenduse abil on 12“ ja 16“ seadmetes võimalik vaadata videoid ja samaaegselt kasvõi Google Mapsi andmeid ning ilmateadet. Võid jagada ekraanipildi kaheks ja näed ekraanil korraga nii sonaripilti kui ka oma nutitelefonist tulevat pilti. Või paned USB pessa mälupulga ja vaatad ekraanilt oma lemmik(kalapüügi)videot.

Lisaks toimib muidugi endiselt ka HDS-i kasutamine keskseadmena ja selle abil paadis erineva info kogumine ja seadmete juhtimine – olgu selleks erinevad radarid, SonicHub raadio, bensiinimootori autopiloot või MotorGuide vöörimootor – kõik need võimalused on ka HDS Live seerial jätkuvalt olemas.

Nii et tegemist on palju enama kui lihtsalt kajaloodiga. Mis toob rahuloleva naeratuse ka kõige nõudlikuma paadikapteni näole.

Rääkides uute HDS Live kajaloodide hinnatasemest, siis saab praegu võrrelda omavahel HDS Live Active Imaging 3-1 anduriga komplekte ja HDS Carbon-seeria Totalscan anduriga komplekte, kuna võimsamate 3D Structurescan ja LiveSight anduritega komplekte tootja veel ei paku. Aga igal juhul on meeldiv tõdeda, et kui rohkete lisavõimalustega 16“ ja 12“ ekraaniga pakettide hinnad on jäänud täpselt samaks, siis 9“ ning 7“ seadmete hinnad on kumbki ligi 340.- EUR soodsamad. Iseasi on muidugi see, milline hind saab lõpuks olema innovatiivsel LiveSight tippanduril. Praegu teadaolevate pakettide tavapärased letihinnad hinnad paneme siia ka ülevaatliku tabelina. Kui oled huvitatud, siis küsi meilt pakkumist ja saadavust, sest kõiki HDS Live mudeleid selle artikli kirjutamise hetkel veel Eestis saada pole.

TOOTEKOOD KAJALOODI NIMETUS TAVAHIND
000-14418-001 Kajalood LOWRANCE HDS-7 Live ilma andurita 1 318,80
000-14419-001 Kajalood LOWRANCE HDS-7 Live koos Active Imaging 3-1 anduriga 1 558,80
000-14424-001 Kajalood LOWRANCE HDS-9 Live ilma andurita 2 158,80
000-14425-001 Kajalood LOWRANCE HDS-9 Live koos Active Imaging 3-1 anduriga 2 398,80
000-14430-001 Kajalood LOWRANCE HDS-12 Live ilma andurita 3 598,80
000-14431-001 Kajalood LOWRANCE HDS-12 Live koos Active Imaging 3-1 anduriga 3 838,80
000-14436-001 Kajalood LOWRANCE HDS-16 Live ilma andurita 5 398,80
000-14437-001 Kajalood LOWRANCE HDS-16 Live koos Active Imaging 3-1 anduriga 5 638,80

Loodetavasti andis see lühike kokkuvõte Sulle esmase ülevaate, milliseid seadmeid endale soetada tasub. Oleme alati meelsasti valmis jagama infot ja kogemusi, lihtsalt küsi.